BAJÓTI RÓMAI KATOLIKUS TEMPLOM

Szent Balázs

9 00 + Szabó Ferenc és fel. Sümegi Margit és nagyszülőkért

BALÁZSÁLDÁS

Isten éltesse azokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat!

VVVV

Az Esztergom- Budapesti Főegyházmegye legújabb körlevele az alábbiakról ad értesítést: „Értesítem a Felelős Lelkipásztorokat, hogy a Püspöki Konferencia téli ülésén hozott határozatával összhangban január 1-től változnak a stóladíjak.

Csendes szentmise: 1500 Ft                             Orgonás szentmise: 3000 Ft

Temetés: 25000 Ft Egyszeri harangozás: 1500 Ft (Harangozás csak egyházi temetés esetén lehetséges.)

VVVV

Április 11-én, mi is fogadhatjuk templomunkban a MISSZIÓS KERESZTET, melyre már előre készülünk. Akinek van lehetősége internetet használni, azoknak ajánljuk a Szentségimádás iskolája előadássorozatot, melyet videon megtekinthetünk a https://ador.emmanuel.hu/#/ oldalon.

Az elmúlt hét folytatás

Anyagi jellegű beruházások:

3 új miseruhával gazdagodott templomunk, új díszek kerültek a karácsonyfákra, új belső ajtó készült, mindez nagylelkű adományoknak köszönhető.

Porszívó vásárlása a templomtakarítóknak.

Stációképek karbantartása. - Ferenczi Gábor jóvoltából.

Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye támogatásából a plébánia épületének ablakainak hőszigetelése is megtörtént.

A kerti fűnyírók karbantartását is elvégeztük a hatékonyabb munka érdekében.

Szentségkiszolgáltatás:

A 2018-as évben 20 hívőnket kísértünk utolsó útjára, 2 pár kötött házasságot templomunkban és 4 kisgyermek lett a keresztségben Isten gyermeke.

Csocsóbajnokság

Ismét meghirdetjük a KINCS Kupa - Csocsó Bajnokságot,  melyet február 16-án rendezünk meg a Zafféry Középiskola tornatermében. Jelentkezési lapot a hitoktatóiktól kapnak a gyerekek. Idén három kategóriában írunk ki: alsós (3-4-5.osztály) felsős (6-7-8. osztály) illetve szülő-gyermek.

Disznóvágás

Idén is lesz közös, plébániai disznóvágás a nyergesi plébánián.  Tervezett időpontja február 9. szombat. Jelentkezni sekrestyében vagy az atyánál lehet.

A program költsége        3 éves korig  ingyenes, 3 - 14. év  1.000,-Ft/fő

14. évtől  2.500,- Ft/fő

Miért szervezzük?

Elsősorban a program célja, hogy egy kicsit másképp legyünk együtt, a közösen  végzett munkában és a közös étkezésben erősítsük plébániáinkon együvé tartozásunkat, ismerjük meg egymást.

Szükség van még valamire?

Igen, tányérra, pohárra és evőeszközre mindenképp szükség lesz. Ezen felül az  italról is mindenki magának gondoskodik, természetesen a kínálás lehetőségét nem kell kizárni. :-) Ezen felül ha valaki édességet is szeretne tenni   a kosarába, bátran tegye meg.

Ezen felül  a munkához szükség van éles késekre, deszkákra,  rongyokra, fokhagymanyomóra, zöldségpucolóra, tálakra... ha valaki hoz                                     magával, azt nagyon megköszönjük.

Kenyérről, savanyúságról, fűszerekről gondoskodunk.

****

J
elentkezés telefonon a nyergesújfalui plébánia telefonján: 06-33/455-357, vagy e-mailen: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. --> Szőcs László atyánál a 06-20/370-25-27-es mobil telefonon.